Teknoloji Ekonomisi 19 AĞUSTOS 2011 / 16:04

İTÜ’ye yurt yapımı için bağış yapın, isminiz tarihe geçsin

Adınızı tarihe geçirmek için fırsat ayağınıza geldi

İTÜ’de ihtiyaç duyulan öğrenci yurtlarının yapımı için eski mezunlardan bağış toplanıyor. Bağış yapan mezunların isimleri Maslak Yerleşkesi’ndeki Mezunlar Meydanı’na yazılacak.İTÜ mezunları, İTÜ Mezunlar Konseyi’nin başlattığı İTÜ Mezunlar Meydanı projesi sayesinde hem isimlerini bir zamanlar öğrencisi oldukları üniversitenin kampüsünde yaşatma şansı hem de üniversite bünyesinde öğrenci yurtlarının yapımına katkıda bulunma fırsatı buluyor. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin’in de desteklediği proje kapsamında İTÜ Maslak Yerleşkesi’ndeki Mustafa İnan Kütüphanesi önündeki alan İTÜ Mezunlar Meydanı adını alacak.

İTÜ Mezunlar Meydanı’nda projeye bağış yapan her mezunun isminin, mezuniyet yılının ve bitirdiği bölümün yer aldığı kendilerine özel tasarlanmış bir petek taşı yer alacak. Her Petek Taş’ın bedeli 1.000,- TL olup, arzu eden mezunlar daha yüksek miktarda bağışta bulunabilir. Mezunların bağışları Ekim 2011’de temelinin atılması planlanan İTÜ Mezunlar Yurdu 1’in inşası için kullanılacak. Projeye katılarak İTÜ’lü kardeşlerinin barınma sorununun çözümüne katkıda bulunmak isteyen İTÜ mezunlarının, www.itumk.org sitesinden “İTÜ Mezunlar Meydanı” bölümüne girip kayıt yaptırmaları gerekiyor.

İTÜ Mezunlar Konseyi İcra Kurulu Başkanı Erol Bilecik konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “İTÜ Mezunlar Meydanı projesiyle mezunlarımızı ve öğrencilerimizi buluşturmayı, İTÜ’lülük ruhunu güçlendirerek tüm mezunlarımızı İTÜ Mezunlar Meydanı’nda sonsuza kadar yaşatmayı amaçlıyoruz. İlk yurdumuzun temelinin atılabilmesi için başlangıçta 3 bin İTÜ mezununun desteğine ihtiyacımız var. İnanıyoruz ki bu proje ile sadece bir tane değil en az 4-5 tane yurt yapılabilecek ve binlerce İTÜ’lü öğrencimizin barınma sorunu çözüme kavuşacak.”

İTÜ Mezunlar Konseyi İcra Kurulu Bşk. Yrd. Ve Mali Kaynak Yaratma Komitesi Başkanı Çağatay Özdoğru da “Bu proje Türkiye’de üniversiteler arasında ilk kez hayata geçirelecek manevi değeri çok yüksek olan bir projedir. Bu projeyi danıştığımız 1.000’in üzerindeki İTÜ’lü meslekdaşlarımızdan o kdar yoğun ilgi ve alaka gördük ki Mezunlar Konseyi olarak da bunun heyecanını sürekl yaşadık” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun