Teknoloji Ekonomisi 09 ARALIK 2015 / 14:13

İşletmeler müşterileri ile iletişime geçmek için Facebook kullanıyor

Facebook, dünya genelinde 50 milyondan fazla işletmenin, müşterileriyle iletişime geçmesi için Facebook sayfalarını kullandığını, aynı zamanda, bu sayfalarda her ay 2,5 milyar yorum yapıldığını açıkladı. Türkiye’de ise Facebook’taki insanların yüzde 77’sibir KOBİ ile bağlantılı halde bulunuyor.

Facebook, işletmelerin Sayfaları üzerinden müşteri ilişkilerini yönetebilmesini kolaylaştırmak adına yeni özellikler de geliştirdi:

-Sayfa sahipleri için daha fazla iletişim kontrolü: Sayfalar artık “birkaç dakika içinde”, “bir saat içinde”, “birkaç saat içinde” veya “bir gün içinde” seçeneklerinden birini tercih ederek mesajlara cevap verme sürelerini belirleyebiliyor
-Gelen kutusunun yeni tasarımı ile müşteriler hakkında daha fazla bilgi: Sayfa sahipleri artık mesajlara daha hızlı bir şekilde müdahale edebiliyor ve iletişimi daha rahat yönetebiliyor.
-Yorumları daha kolay cevaplamak ve takip etmek için yeni bir araç: Yeni ‘Hareketler’ sekmesinin altında yer alan araç, yöneticilerin Sayfadaki yorumları takip etmesine ve cevaplamasına yardımcı oluyor.

Facebook Sayfalar Ürün Müdürü Michael Sharon konuyla ilgili olarak “İnsanlar şirketlere herhangi bir yerden, herhangi bir cihazla ulaşabiliyor. Bu doğrultuda Sayfalar için müşteri iletişimini kolaylaştıracak yeni araçlar sunuyoruz. Güçlü ilişkiler kurmanız ve işinizi büyütebilmeniz için, artık Sayfalardan hem herkese açık yorumlara, hem de özel mesajlara cevap vermek daha kolay.”

Facebook COO’su Sheryl Sandberg ise, “KOBİ’lerin bir numaralı sorunu müşterilere ulaşmak. Facebook Sayfalar, şirket sahiplerinin yeni müşterilere ulaşmalarını ve var olan müşterileri ile iletişime geçmelerini sağlayarak dünya genelinde milyonlarca işletme için mobil çözümler sunuyor. Bu sayede işletmeler, müşterilerine oldukları yerde, yani mobilde ulaşabiliyor” şeklinde açıklama yaptı.
 
ETİKETLER : Facebook İşletmeler
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun