Teknoloji Ekonomisi 09 EYLÜL 2008 / 14:36

İnceleme: Lars & Ivan QoQo 2.1

Danimarka kökenli Lars & Ivan markası, tasarlayıp ürettiği hoparlör, telefon ve ses sistemi gibi ürünlerde ‘Az çoktur’ felsefesini yansıtmaya çalışıyor. QoQo çoklu ortam hoparlör seti de markanın bu yapısını gösteren örneklerden biri.

Danimarka kökenli Lars & Ivan markası, tasarlayıp ürettiği hoparlör, telefon ve ses sistemi gibi ürünlerde ‘Az çoktur’ felsefesini yansıtmaya çalışıyor. QoQo çoklu ortam hoparlör seti de markanın bu yapısını gösteren örneklerden biri.


Bir çift uydu hoparlör, aktif bir derin bas ünitesi ve masaüstü uzaktan kumandadan oluşan Lars & Ivan QoQo 2.1 bir masa üstü hoparlör sistemi olarak görev yapıyor. Parlak beyaz ve siyah renk seçenekleri bulunan QoQo’da özellikle hoparlörler silindirik yapıları ile dikkat çekiyorlar. Setin diğer temel öğesi derin bas ise küp şekli ile açıkçası sistemin tasarım çizgisine ters düşüyor. Öte yandan bu ünite  ses yükseltecine ev sahipliği yaptığı için tüm bağlantıları da bünyesinde topluyor. Derin basın arka panelinde hoparlörler için sol/sağ RCA çıkışları, masaüstü kumandası girişi ve bas seviye ayar düğmesi bulunuyor.


Hızlı kurulum, kolay kullanım


Paketten çıkarmanızdan sonra geçen birkaç dakika içinde sistemi kullanıma hazır hale getirebiliyorsunuz. Sistemin bir bilgisayar faresini andıran kablolu  masaüstü kumandası ses seviye ayarının sürekli elinizin altında bulunmasına imkan veriyor. Kumandanın kablosundaki iki 3,5 mm fişten birini derin basın arka paneline, diğerini de ses kaynağına bağlıyorsunuz. Bu sayede QoQo sistemini bir kulaklık çıkışı olan bilgisayar, sayısal medya çalar gibi çeşitli cihazlarla kullanabilmeniz mümkün. Ayrıca bu kumanda üzerindeki çıkışa kulaklık da bağlayabiliyorsunuz.


Her tür müziğe duyarlı


Sistemin hoparlörlerinin her biri sürekli (RMS) 3 Watt gücünde ses çıkışı yapabilirken, alttan atışlı, bas refleks kabinli derin bas ünitesi 14 Watt gücünde düşük frekans etkisi yaratabiliyor. Hoparlörler insan kulağının duyma eşiğini aşan 22 kHz tiz değerine ulaşabiliyorlar. Hoparlörler bas etkisini 140 Hz değerine kadar hissettirebiliyorlar. Derin bas ünitesi burada devreye girerek çoklu ortam hoparlör sistemleri için son derece uygun bir seviyede bas performansı sunuyor. Sistemin bas performansı derin bas ünitesinin arkasındaki kontrol düğmesi ile kontrol edilerek ideal bas/tiz dengesi yakalanabiliyor. Bu sayede farklı müzik türlerinde en iyi ses kalitesine ulaşılabiliyor. Lars & Ivan QoQo 2.1 hoparlör sistemi 79 Avro + KDV fiyatla satışa sunuluyor.


Bilgi için: www.elmasepeti.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun