Teknoloji Ekonomisi 03 EKİM 2011 / 16:11

İki teknoloji devi Bilişim Zirvesi'nde birleştiğini açıkladı

İki teknoloji devi Bilişim Zirvesi'nde birleştiğini açıkladı

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ile Atos Origin güçlerini "Atos" adı altında birleştirdi. Atos CEO’luğuna Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Orhan Akbulut’un atandığı duyuruldu.

 

[caption id="attachment_35908" align="alignnone" width="455" caption="Atos CEO Orhan Akbulut ve COO-CSO Alp Önder Güler"][/caption]

Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ile Atos origin 3 Ekim tarihinde birleşerek Atos isimiyle Türkiye operasyonlarına resmen başladı. Birleşme, Bilişim Zirvesi’nde yapılan açıklama ile duyuruldu. Türkiye Atos CEO’luğuna Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri Direktörü Orhan Akbulut’un atandığı duyuruldu.

Bilgi teknolojileri alanında danışmanlık ve sistem entegrasyonuna, bulut bilişim çözümlerinden işlem bazlı uygulama hizmetlerine kadar bir çok alanda IT çözümleri sunan Atos, birleşmeden sonra 42 ülkede 78 bin 500 çalışanı ve 8.7 milyar Euro cirosuyla Avrupa’nın lider IT hizmetleri şirketi oldu.

Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut yaptığı açıklamada; “Vizyonumuz insanları, teknolojiyi ve iş dünyasını birleştirerek gelişimine hız kazandırmak. Yetkin kaynaklarımız ve köklü bilgi birikimimizden aldığımız güçle, müşterilerimizin firmalarını geleceğe taşımaları için ihtiyaç duydukları güvenilir iş ortağı olmayı hedefliyoruz. Teknolojik trendleri sadece uygulayan değil, aynı zamanda yaratan yaklaşımımız da farklı ve avantajlı kılacaktır” dedi.

Bilişim hizmet sektörünün bilişim sektörüne kıyasla ortalama 2 kat daha hızlı büyüdüğünü ifade eden Akbulut, imza attıkları birleşmeyle yıllık yüzde 12-13 civarında büyüyen servis katmanında yeni bir yıldıza dönüştüklerini ifade etti.

Avrupa'nın en önemli birleşmelerinden biri gerçekleşiyor

Siemens ile uzun süreli iş birliğinin önemine de değinen Akbulut, “Siemens ile global ölçekte imzalanan 5.5 milyar Euro’luk dış kaynak sözleşmesi çerçevesine Atos olarak 7 yıl boyunca 400 bin Siemens çalışanının IT ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu anlaşma neticesinde Siemens Atos’un en büyük müşterisi konumuna geldi“ diye devam etti.

Türkiye’deki faaliyet alanlarından da söz eden Akbulut, “Atos olarak Kartal, Güneşli, İTÜ Teknokent, Düzce ve Ankara lokasyonlarında bulunan yaklaşık  bin 800 kişilik ekibimizle, başta finans, kamu, enerji, telekom, endüstri ve sağlık sektörleri olmak üzere, tüm müşterilerimize danışmanlık, sistem entegrasyonu, iş çözümleri ve dış kaynak hizmetleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Birleşmeyle birlikte Atos, Avrupa’nın en büyük düzenli hizmetler platformunun operasyonunu yürütürken bunun yanı sıra Avrupa’nın en büyük SAP danışmanlık organizasyonuna da sahip olacak.
ETİKETLER : atos IT Orhan Akbulut siemens
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun