Teknoloji Ekonomisi 24 OCAK 2012 / 12:07

IBM'den yeni "Akıllı Şehir" hamlesi

IBM, Curam yazılım şirketini satın aldı

IBM, 2008 yılında duyurduğu Akıllı Şehirler vizyonuyla paralel olarak,  etkinliğini ve erişebilirliğini arttırmalarına yardımcı olacak Cúram Software şirketini satın aldığını duyurdu. Dünyanın çeşitli yerlerindeki çeşitli toplumsal programlar için hali hazırda 1999’dan bu yana IBM ile iş birliği içinde olan Cúram, küresel olarak 80’i aşkın kamu projesinde kullanılan yazılımları, kamu programlarını vatandaşlara vaktinde sağlama hizmetlerini daha verimli şekilde sunma, toplumların sosyal ve ekonomik potansiyellerine doğru ilerlemelerini gözlemleme ve bireylerin sosyal güvenlik ve refah seviyelerini sağlama gibi alanlarda faaliyet gösteriyor.

Cúram’ın müşterilerinin yüzde 90’ından fazlası IBM WebSphere orta katman yazılımlarını, yaklaşık yüzde 70’i de IBM donanımlarını kullanıyor. Bunun yanı sıra Cúram yazılımları, IBM Kamu Sektörü müşterilerine sunulan hizmetlerle beraber kullanılmak için onaylanmış ve 2001 yılından bu yana da IBM Küresel İş Hizmetleri Entegre Problem Yönetimi çözümlerinin de bir parçası.

Bu proje kapsamında sayıları 700’ü bulan Cúram çalışanı IBM bünyesinde çalışacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun