Teknoloji Ekonomisi 15 KASIM 2011 / 16:08

IBM’e 11 milyar dolarlık yatırımda bulundu

IBM’e 11 milyar dolarlık yatırımda bulundu

Daha önce pek de teknolojiden anlamadığını ifade eden milyarder Warren Buffett, yaklaşık 11 milyar dolarlık yatırımla IBM’in yüzde 5.5’ine sahip olarak şirketin en büyük hissedarlarından biri oldu.Wall Street de protestolar devam ederken polisin göstericilere müdahale etmeye başladığı görülüyor. ABD, hatta tüm dünya ekonomosinin kalbinde yaşanan bu gelişmelerin yanında milyarderlerin yatırımları sürüyor.

Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan IBM’in yüzde 5.5’lik hissesinin sahibi olmak için 11 milyar dolar ödedi. Daha önce pek de teknolojiden anlamadığını dile getiren Buffett, kendisine IBM sorulduğunda “BT departmanlarının işlerini daha iyi yapmasına yardımcı olan şirket” cevabını verdi.

IBM’e neden yatırımda bulunduğu sorulan Buffett, “Sadece belirlediği alanda istikrarla ilerleyen bu ölçekte başka bir şirket olduğunu sanmıyorum” dedi.

IBM’in piyasa değeri 220 milyar doları buluyor.
ETİKETLER : IBM warren buffett
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun