Teknoloji Ekonomisi 11 AĞUSTOS 2011 / 11:51

HTC kulaklıklara 300 milyon dolar yatırıyor

Son dönemin popüler akıllı telefon üreticisi HTC, Beats Electronics ile anlaşarak bu yıl sonuna kadar kendi markalı ürünlerini çıkaracak.

[caption id="attachment_32425" align="alignnone" width="455" caption=""No Doubt" grubunun solisti Gwen Stefani"][/caption]

Tayvan çıkışlı HTC, yapımcı Jimmy Iovine ve rapçi Dr. Dre tarafından kurulan Beats Electronics şirketine 300 milyon dolar yatırımda bulunma konusunda anlaşma sağladı.

Anlaşmaya göre iki şirketin ortak çalışmasıyla HTC markalı kulaklıklar bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülecek. Yapılan yatırım sonucunda nasıl bir ortaklık modeli oluştuğu konusunda başka detay verilmedi.

HTC CEO’su Peter Chau, anlaşmanın HTC cihazlara “farklı ses deneyimi” getireceğine inandığını ifade etti. Beats Başkanı Jimmy Iovine de HTC ile yapılan ortaklıkla Beats’in tüm hayallerini gerçekleştirmek için önemli bir adım attıklarını aktardı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun