Teknoloji Ekonomisi 01 AĞUSTOS 2012 / 09:47

HTC Güney Kore'den çekiliyor

HTC Samsung'la rekabete dayanamadı

Gelirlerinde sürekli olarak azalma yaşayan Tayvanlı şirket HTC, Güney Kore’de bulunan ofisini kapatma kararı aldı.Şirket, özellikle One serisi akıllı telefonların beklenen ilgiyi görmemesi ve son dönemlerdeki mali sonuçlarda yaşanan düşüş sonrası, bölgesel önlemler almaya başlamıştı. İlk etapta Amerika Kuzey Carolina’da bulunan araştırma ve geliştirme merkezini kapatan, devamında da düşük pazar payına sahip olduğu Brezilya’dan çekilmişti. Güney Kore ofisini de kapatma kararı alan şirketin bu kararın altında da LG ve özellikle Samsung’a karşı tutunaması gösteriliyor.

HTC’den yapılan açıklamada, Güney Kore’den çekilme kararını doğrulandı. Şirket sözcüsü, ülkeden çekileceklerini fakat ülkedeki HTC sahiplerine hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi. Bunun yanı sıra bölgeyi en gelişmiş ve hızlı büyüyen akıllı telefon pazarı olarak tanımladıklarını belirten şirket sözcüsü, bu pazara ilerleyen zamanda daha yenilikçi çözümlerle dönebileceklerinin altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun