Teknoloji Ekonomisi 07 OCAK 2013 / 17:39

HTC'deki düşüş devam ediyor

Pazara girdiği ilk dönemlerde gösterdiği büyük başarıyla birlikte akıllı telefon pazarında zirveye oynayan HTC'de, son yıllarda yaşanan düşüş devam ediyor.Son yıllarda Apple ve Samsung’un akıllı telefon pazarını domine etmeye başlamasıyla birlikte düşüş yaşayan HTC, açıkladığı 4. çeyrek raporuna göre, elde edilen kârda yüzde 91 gibi büyük bir düşüş yaşadı. 2012’yi 34.5 milyon dolarlık kâr ile kapatan firmanın kârı 2011 yılının aynı dönemine göre de yüzde 41 düşük bir performans sergiledi.

Pazara sunduğu yeni cihazlarla birlikte eski başarılı günlerine geri dönmeyi amaçlayan şirketin, gelecek dönemlerde bu kötü bilançodan sıyrılarak, pazara ilk girdiği dönemdeki başarılı günlerine geri dönmesi bekleniyor. Konuyla ilgili konuşan HTC CEO'su Peter Chou, şirket için en kötü günlerin geride kaldığını ve 2013′ün çok kötü olmayacağını dile getirdi. Chou, 2013 yılında pazarlama konusunda daha agresif olacaklarını belirtirken, yeni üretecekleri cihazlarda eskiden olduğu gibi inovatif olmaya çalışacaklarının altını çizdi.

Chou'nun açıklamaları her ne kadar iyimser olsa da, şirketin sahip olduğu bütçeyle birlikte Samsung ve Apple'ın pazardaki hakimiyeti göz önüne alındığında HTC'yi 2013 yılında zorlu bir virajın beklediğini söyleyebiliriz.
ETİKETLER : apple htc samsung
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun