Teknoloji Ekonomisi 06 TEMMUZ 2012 / 15:15

HTC'de düşüş sürüyor

Geçtiğimiz yıldan beri düşüş yaşayan akıllı telefon üreticisi HTC, bu yılın ikinci çeyrek raporlarında da kâr bazlı düşüş yaşadığını duyurdu.One serisinde beklediği satış oranlarına bir türlü ulaşamayan şirket, Avrupa’daki ekonomik durgunluğun yanı sıra Amerika’daki One modellerinin gümrükten geçememesi sebebiyle de beklentilerin altında kaldı.

Yayınladığı duyuruda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 57,8 oranında düşüş yaşadığını belirten şirket, geçn yıl 600 milyon dolar olan kâr oranının bu yıl 247.7 milyona gerilediğini açıkladı. Buna karşın yılın ilk çeyreğine göre yüzde 35 oranında artış yakalayan şirket, One serisinin yeni güncellemeleriyle birlikte bu oranın artmasını ve yılın diğer çeyreklerini minimum zararla kapatmayı amaçlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun