Teknoloji Ekonomisi 07 TEMMUZ 2011 / 08:00

Hedef: En etkili işbirlikleri

Bilişim Zirvesi ’11 Avrasya’nın en etkili işbirliği zirvesi olmak hedefiyle iş dünyasını İstanbul’da ağırlayacak.‘Sınırlar Kalkıyor’ temasıyla 3-5 Ekim 2011 tarihleri arasında Avrasya iş dünyasını İstanbul’da ağırlayacak olan zirve, bölgenin en önemli bilişim işbirliği fırsatlarına ev sahipliği yapacak. Interpromedya tarafından 2000 yılından bu yana düzenlenen Bilişim Zirvesi, bu yıl ‘ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi ‘11’ adı altında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Coğrafi sınırların iş hayatı için engel teşkil etmediği günümüz dünyasından hareketle ‘Sınırlar Kalkıyor’ ana temasını işleyecek olan zirve, bilişim alanında Avrasya Bölgesi’nde büyük çaplı işbirliği fırsatlarının ve ortaklıkların yaratılması konusunda en etkili zirve olma amacı taşıyor. Bu yıl 4.000 ziyaretçiyi ağırlaması planlanan etkinlik, Avrasya’nın bilişim dünyasında söz sahibi kamu ve özel sektör temsilcilerini, siyasetçileri ve akademisyenleri bir araya getirecek.

Her şey yeni işbirlikleri için

Avrasya bölgesi içerisinde sınırlar ötesi işbirliği fırsatlarına imkan verecek özel eşleştirme ve buluşturma ortamları yeni iş fırsatları yaratılması amacına hizmet edecek. Zirve farklı çözüm gösterileri alanları ve sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Bilişim teknolojileri sağlayıcıları; lojistikten finansa, sağlıktan tekstile kadar pek çok farklı sektördeki üst düzey bilişim kullanıcıları; düzenleyici kamu kuruluşları; araştırmacılar ve akademisyenlerin buluşma noktası olan zirve, dünya çapında tanınmış konuşmacıları da katılımcılarla buluşturacak.

Etkimlik, değişen iş dünyasının güncel panoramasını yansıtacak konferanslar, oturum ve seminerlerle katılımcıların farklı sektörlerdeki gelişim ve dönüşümleri takip etmesini sağlayacak. ‘Sınırlar Kalkıyor’, ‘Bölgesel İş Fırsatları’, ‘Geleceğin ticaretinin ‘e-‘ hali’, ‘Bölgesel Finans Çözümleri’ başlıklı konferanslar günümüz iş dünyasında başarılı olmak için geçerli olan kurallara ve bu kuralların hangi yönde değişeceğine ışık tutacak.

ICT Summit Eurasia Bilişim Zirvesi’ 11’ e katılmak ve daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.