Teknoloji Ekonomisi 15 TEMMUZ 2010 / 08:19

Güney Kore ölüm makineleri kullanıyor

Kuzey Kore sınırında devriye gezen iki adet robotla davetsiz misafirler avlanıyor.

Kuzey Kore sınırında devriye gezen iki adet robotla davetsiz misafirler avlanıyor.


Güney Kore ve Kuzey Kore arasındaki sorunları ve rekabeti biliyoruz. Birbirine zıt iki ülkenin sınırlarında oluşturulan tarafsız bölgedeki ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Telegraph gazetesinin haberine göre, Güney Kore sınırdaki tarafsız bölgede -başını Samsung'un çektiği Güney Kore şirketleri tarafından üretilen- iki adet robotla devriye geziyor. Robotlar gelişmiş algılayıcıları sayesinde davetsiz misafirleri fark ediyor, merkezi uyarıyor ve merkezden gelen komuta göre ateş açabiliyor.

Robotların ısı ve hareket algılayıcıları bulunuyor. Ayrıca merkezden gelen komuta göre ateş açabilecek otomatik tüfek ve 40mm'lik bomba atar bulunuyor. Güney Kore'nin benzer robotların gelişmiş sürümleri için çalıştığı belirtiliyor. Bu şekilde geliştirilen robotların aktif savaşlarda daha sık kullanılması kaçınılmaz gözüküyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun