Teknoloji Ekonomisi 20 ARALIK 2012 / 16:56

Google Motorola Home'u elden çıkardı

2012 Mayıs ayının sonunda Motorolo Mobility’i 12,5 milyar dolara satın alan Google, elde ettiği patentlerin yanı sıra birçok farklı departmana da sahip olmuştu. Satın almayla birlikte kendi bünyesine geçen departmanlardan bazılarını elden çıkartmayı düşünen şirket, bu işlemlere kendi iş alanlarına hitap etmeyenlerden başladı. Motorola’nın set üstü TV kutuları üzerine odaklanmış olan Motorola Home’u Arris’e satan şirket, satış karşılığında 2,35 milyar dolar değerinde nakit ve hisse senedinin sahibi oldu.

Bunun yanı sıra Arris’e TiVo davası için garanti veren Google, bu sayede hem kısa vadede işine yaramayan bir departmandan kurtulmuş oldu, hem de patent davasında aleyhte çıkacak bir karardan minimum zararla çıkmış olacak.

Yapılan açıklamada anlaşmanın 2.05 milyar doları nakit ve 300 milyon dolar değerinde hisse karşılığında gerçekleştiği belirtilirken, satış tamamlandıktan sonra Google’ın Arris’in yüzde 15.7′sine sahip olacağı ifade edildi.

Daha detaylı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun