Teknoloji Ekonomisi 19 MART 2012 / 15:33

Geleceğin yatırımcıları ODTÜ Teknokent'te yetişecek

Güvenlik yazılım şirketi COMODO, ODTÜ ile yaptığı işbirliği ile birlikte üniversitenin Bilgisayar ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenci ve mezunlarını kurulacak AR-GE merkezinde istihdam etmeyi planlıyor. Yapılan iş birliğiyle birlikte COMODO uzmanları ile çalışma imkanı yakalayacak ODTÜ Mühendislik öğrencileri, bu eğitim ve çalışma fırsatının yanı sıra farklı ülkelerdeki yazılım teknolojilerini de tanıma imkanı yakalayacaklar.

Toplantıda söz alan ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Volkan Atalay, ODTÜ Teknokent bünyesinde oluşturulacak COMODO AR-GE merkezinin Türkiye’deki mühendislik öğrencileri açısından çok önemli bir bilgi merkezi oluşturacağını belirtti.

Konuyla ilgili konuşan COMODO Türkiye Yöneticisi Ömer Güneş ise, Türkiye’nin ekosistemini oluşturmak yönünde yapılacak her türlü yatırımın önemine vurgu yaparken, COMODO’nun ODTÜ Teknokent’te yapacağı çalışmalarıyla Türkiye’nin mevcut beyin gücünü değerlendirmek istediklerini söyledi. Türkiye’de istihdama verilen öneme değinen Güneş, kamunun tüm kurumlarının desteğinin son derece önemli olduğunu belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun