Teknoloji Ekonomisi 19 MART 2012 / 15:33

Geleceğin yatırımcıları ODTÜ Teknokent'te yetişecek

Güvenlik yazılım şirketi COMODO, ODTÜ ile yaptığı işbirliği ile birlikte üniversitenin Bilgisayar ve Elektronik Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenci ve mezunlarını kurulacak AR-GE merkezinde istihdam etmeyi planlıyor. Yapılan iş birliğiyle birlikte COMODO uzmanları ile çalışma imkanı yakalayacak ODTÜ Mühendislik öğrencileri, bu eğitim ve çalışma fırsatının yanı sıra farklı ülkelerdeki yazılım teknolojilerini de tanıma imkanı yakalayacaklar.

Toplantıda söz alan ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Volkan Atalay, ODTÜ Teknokent bünyesinde oluşturulacak COMODO AR-GE merkezinin Türkiye’deki mühendislik öğrencileri açısından çok önemli bir bilgi merkezi oluşturacağını belirtti.

Konuyla ilgili konuşan COMODO Türkiye Yöneticisi Ömer Güneş ise, Türkiye’nin ekosistemini oluşturmak yönünde yapılacak her türlü yatırımın önemine vurgu yaparken, COMODO’nun ODTÜ Teknokent’te yapacağı çalışmalarıyla Türkiye’nin mevcut beyin gücünü değerlendirmek istediklerini söyledi. Türkiye’de istihdama verilen öneme değinen Güneş, kamunun tüm kurumlarının desteğinin son derece önemli olduğunu belirtti.