Teknoloji Ekonomisi 26 MART 2012 / 14:43

Geleceğin internet reklamcıları bu projeyle yetişecek

IBM tarafından dünya çapında 50 projeye verilen “Akıllı Ticaret İnovasyon Ödülü” internet reklamcılığı konusunda proje yapan İstanbul Şehir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Vural Aksakallı’ya layık görüldü. Teknolojinin gelişimiyle birlikte internetin kullanım alanları genişleyerek daha geniş kitlelere ve sektörlere hitap eder hale geldi. Buna son örnek, internet reklamcılığının radyo reklamcılığını geçerek televizyon ve gazete reklamcılığını takip eder hale gelmesi oldu.

Akademik enstitülerde yapılan internet reklamcılığı araştırmalarının piyasa ihtiyacının çok gerisinde olduğunu belirten İstanbul Şehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Vural Aksakallı, internet reklamcılığının yakın zamanda radyo reklamcılığını geçtiğini ve dünya çapında 50 milyar dolarlık yıllık ticaret hacmi bulunan popüler bir reklam platformuna dönüştüğünü ifade etti. Araştırma ile hem üniversitelerde hem de şirketlerde yapılacak internet reklamcılığı eğitimlerinde kullanılacak materyallerin ortaya çıkacağını anlatan Aksakallı, bu sayede geleceğin internet reklamcılığı uzmanlarının yetiştirilebileceğine inandığını söyledi.
YORUMLAR
nuran duchow 27 MART 2012 / 17:54 0 0
selam sizin gibi degerli insanlarimizin olusu bizler icin gurur kaynagidir bütün yazilarinizi okudum hayran kaldim basarilarinizin devamini diliyorum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun