Teknoloji Ekonomisi 15 KASIM 2012 / 12:28

Fujitsu Türkiye’deki yerel üretim kapasitesini genişletiyor

Fujitsu Türkiye’deki üretim kapasitesini genişletiyor

Fujitsu, yerel iş ortağı İnformatik'le birlikte yerel üretim kapasitesini yüksek teknolojili sunucu ve depolama ürünleriyle genişletmeye hazırlanıyor. 7 Kasım 2012 tarihinde Münih’te bir sözleşme imzalayan şirket, İnformatik ile önümüzdeki dönemde sunucu, depolama ürünleri ve PalmSecure Biometrik Kimlik Doğrulama Sistemi üretimi de yapacak. Şirket, İnformatik'in ürettiği Fujitsu markalı ürün gamına girişten orta dereceye kadar Raf & Kule tipi sunucular ve 360TB'ye kadar kapasite sahibi olan depolama cihazlarını da eklemiş olacak.

PalmSecure sağlık hizmetlerinin etkinliğini ve kalitesini yükseltiyor

Fujitsu mühendisleri tarafından geliştirilen PalmSecure Biometrik Kimlik Doğrulama Sistemi, sağlık hizmetlerinin kalitesinin artmasını destekleyen, sahteciliği ciddi bir şekilde azaltan bir çözüm olarak Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) sunuluyor.

Hastalar avuç içi damarlarının okunmasıyla sisteme kaydolurken, daha sonra istedikleri hastanede avuç içi damarlarının sistem tarafından tanınması ile hizmet alabiliyorlar. Bu sistem halen 20 kentte tüm özel hastanelerde kullanılıyor. Sistemin zaman içinde tüm ülkede SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde ve üniversite hastanelerinde kullanıma girmesi hedefleniyor.