Teknoloji Ekonomisi 11 MAYIS 2012 / 10:06

Foxconn'da yüzler gülüyor

Foxconn'da yüzler gülüyor

Tesislerinde yaptığı yenilemeler ve çalışanların maaşlarına yaptığı zamlara bağlı olarak ilk çeyrek sonuçlarında kârlılıkta azalma yaşayan Foxconn bu durumu çok da sorun etmişe benzemiyorFoxconn’un panikten uzak bu tavrının ardında, çok büyük bir nakit geliri olan Apple’ın, şirketin bu maliyetlerine destek olacağı gösteriliyor. Her iki şirketin hangi maliyetleri, ne şekilde paylaşılacakları konusunda henüz bir bilgi verilmedi. Kulislerde oluşan bu yüksek maliyetlerin Foxconn’un temeline dinamit koymakla eş değer olarak görülmesine karşın, şirket yöneticisi Terry Gou oldukça rahat.

Konuyla ilgili konuşan Gou, şirket olarak fabrika ve çalışan maaşlarında ypaılan bu düzenlemeleri maliyetten ziyade diğer şirketlerle girecekleri rekabette bir silah olarak gördüklerini söyledi. Apple’dan alacakları destekle birlikte bu harcamalardan en az seviyede etkileneceklerine inandığını söylen Gou, şirket olarak bu yıl gelirlerini yüzde 10 oranında arttırmayı planladıklarını dile getirdi. Bilindiği üzere iki şirket daha önce çalışma saatleri, yeni istihdamlar ve maaş arttırımları konusunda anlaşmalar yapmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun