Teknoloji Ekonomisi 23 HAZİRAN 2011 / 17:07

Fallen Earth, GamersFirst bünyesine katıldı

Fallen Earth’ün yaratıcı ekibi, GamersFirst bünyesine katılarak oyunun gelişimi için çalışmaya devam edecek. Oyunun Free2Play sistemine geçişinin tamamlanmasına kadar aboneliklerini koruyan oyuncuları  ödüller bekleniyor.Free2Play (ücretsiz oyun) oyun yayıncısı GamersFirst (www.gamersfirst.com), third person MMO oyun Fallen Earth’ü portföyüne kattığını duyurdu. Kıyamet sonrası atmosferinde geçen Fallen Earth’ün, oyun tasarımcısı Marie “Aro Sei” Croall tarafından yönetilen 12 kişilik yaratıcı ekibi, GamersFirst’ün geliştirme stüdyosu olan Reloaded Productions bünyesine dahil olacak ve Free2Play ile halihazırda sürmekte olan üyelik sisteminin bir araya getirilme sürecini yönetecek.

GamersFirst, Croall’un ekibi oyunun önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan eklentisi Alpha County üzerinde çalışırken tüm yayıncılık hizmetlerini, sunucu geliştirmesini ve teknik operasyonları üstlenecek.

Reloaded Productions baş tasarımcısı Marie Croall, GamersFirst’ün Fallen Earth’ü almasını şöyle değerlendirdi: “GamersFirst ile görüşmeler başladığında gerçek anlamda benzersiz MMO dünyamızı arşınlayan oyuncularımızı desteklemek için bir yol bulmayı umuyorduk. Reloaded Productions ailesine katılıp GamersFirst ailesinin bir parçası olarak sadık hayranlarımıza tavizsiz bir oyun deneyimi sunmayı sürdürebileceğiz. Daha da iyisi, köklü ve küresel bir yayıncının desteğini arkamıza alarak, oyunumuzu dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca yeni oyuncu ile paylaşabileceğiz.”

Oyuna devam edenler için bir değişiklik yaşanmayacak

Fallen Earth’ün Free2Play anlayışına geçişinin ardından oyunu ücretsiz oynayan oyuncular oyundaki tüm bölge ve aşamalara hiçbir sınırlamaya bağlı kalmaksızın katılabilecekler. Çeşitli türde servisler, eşyalar ve avantajlar Fallen Earth mağazasında satılacak. Abonelik sistemi de aşamalı üyelik sistemi ile değiştirilecek ve her üyelik aylık bazda mağazadan ücretsiz eşya almak için kullanılabilecek ödül puanlarını içerisinde barındıracak.

Oyunun değişim süreci boyunca halihazırdaki aboneliklerini sürdüren oyuncular sürecin tamamlanması ile birlikte önemli ödüllere kavuşmuş olacak. “Veteran Ödülleri”, halihazırdaki abonelik bedeli karşılığında ömür boyu premium üyelik ve üyeliğin Haziran 2011’den oyunun geçiş sürecinin tamamlanmasına kadar kaç ay boyunca sürdürüldüğüne göre belirlenen, veteranlara özel eşyalar gibi ödülleri içerecek.

Fallen Earth 2156 yılında Büyük Kanyon yakınlarında, kıyamet sonrası bir atmosferde geçiyor. First person shooter ile role playing türlerini başarı ile harmanlayan Fallen Earth, gerçek zamanlı mücadele, altı farklı hizip, sınıfsız ilerleme sistemi ve oyun içi eşyaların yüzde 95’ini oyuncuların kendilerinin yapabilmelerini sağlayan güçlü ustalık sistemi gibi özelliklere sahip. Fallen Earth, keşfedilecek bin kilometrekarelik alanı ve başta bölgeler ile kasabaları ele geçirme olmak üzere 5.500’ün üzerinde görevi ile oyuncuları farklı bir dünyayı deneyimlemeye çağırıyor.
ETİKETLER : fallen earth gamersfirst
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun