Teknoloji Ekonomisi 20 KASIM 2012 / 16:13

Facebook Yahoo'yla anlaştıkları iddialarını yalanladı

Bir süredir kulislerde konuşulan Facebook ve Yahoo'nun, Facebook için hazırlanacak bir arama motoru için anlaştığı haberleri sosyal medya sitesi tarafından yapılan açıklamayla yalanlandı.Bizim de sitemizde yer verdiğimiz habere göre, Yahoo CEO Marissa Mayer ve Facebook COO Sheryl Sandberg, potansiyel bir iş ortaklığı için anlaşma zemini hazırlamaya çalışıyorlardı. Arama motoru üzerinde şekillendirileceği iddia edilen anlaşmanın teknoloji dünyasına yeni bir soluk getirmesi bekleniyordu.

Facebook bugün yaptığı açıklamayla bu iddiaları reddederken, şu açıklamayı yaptı:
“İnsanlar Facebook üzerinde daha iyi bir arama deneyimi bekliyor. Biz bu beklentileri karşılamak için yenilikler üzerinde çalışıyoruz, ancak bu konuda yeni bir işbirliği içerisine girmek için herhangi bir görüşme halinde değiliz”
ETİKETLER : arama motoru Facebook yahoo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun