Teknoloji Ekonomisi 19 KASIM 2015 / 11:28

Facebook kitle fonlama sitelerine rakip mi oluyor?

Facebook dün resmi bloğu üzerinden, kar amacı gütmeyen kampanyalar için kitle fonlaması sağlayan yeni servisini duyurdu.

Facebook iki sene önce yine bu alanda çalışma yaparak kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bağış yapılmasını sağlayan “Bağış Yap” butonunu hazırlamıştı. Dün duyurduğu yeni servisiyle de, Facebook kişi ve kurumlara kampanyalarını tanıtma ve maddi destek toplama imkânı sunacağını belirtti.

Yeni servisin kar amacı gütmeyen kampanyalar için olduğunun özellikle altını çizen Facebook, ilerleyen aylarda servis alanını genişleterek;  Kickstarter, Indıegogo, Reddit gibi kitle fonlama sitelerine rakip olması da mümkün gibi gözüküyor.
ETİKETLER : Facebook Kitle fonlaması
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun