Teknoloji Ekonomisi 08 MAYIS 2012 / 08:03

Facebook Glancee’yi satın aldı

Facebook arkadaşlık uygulamasını satın aldı

Glancee, mobil cihazlarda Facebook ya da diğer sosyal ağları kullanarak benzer zevkleri olan kişilerin birbirini bulmasını sağlıyor.Dev sosyal ağ, bir milyar dolar ödeyerek Instagram’ı satın almasının ardından, bir mobil uygulamayı daha bünyesine kattı. Bu ay içerisinde halka arz edilerek milyar dolarlarca değer kazanması beklenen şirket, “sosyal keşif” uygulaması Glancee’yi satın aldı.

2010 yılında kurulan Glancee’nin web sitesinde yer alan mesajda, “Bu işe başladığımızda insanları fiziksel ve dijital dünyada en iyi şekilde bir araya getirmeyi hedefliyorduk. Etrafınızdaki gizli bağlantıları keşfetmeniz ve farklı insanlarla tanışmanızı istedik. Şimdi Facebook’un Glancee’yi satın aldığını heyecanla dile getiriyoruz” ifadeleri yer aldı.

Satın almanın ne kadar gerçekleştirildiği açıklanmasa da, Instagram’a biçilen değerin oldukça altında olduğu tahmin ediliyor. Glancee, mobil cihazlarda Facebook ya da diğer sosyal ağları kullanarak benzer zevkleri olan kişilerin birbirini bulmasını sağlıyor.

Satın almanın duyurulmasının ardından Glancee uygulaması Apple App Store’dan kaldırıldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun