Teknoloji Ekonomisi 24 ŞUBAT 2012 / 16:54

Ericsson Wi-Fi çözümlerini BelAir ile geliştirecek

Ericsson, Kanadalı BelAir Networks’ün hisselerinin tamamını satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. 

Önümüzdeki yıllarda Wi-Fi teknolojisine olan talebin büyümesi beklenirken, yüksek veri tüketim fonksiyonları ve özelliklerinin artışı, bu büyümenin en önemli sebebi olarak gösteriliyor. Ericsson bu birleşmeyle birlikte entegre bir ağa doğru geçiş yapıyor, bununla birlikte mobil teknolojilerin ve Wi-Fi’ın birlikteliği ile Ericsson, heterojen ağ stratejisini geliştirmek için fırsat yakalayacak.

Anlaşma hakkında konuşan Ericsson CEO’su Hans Vestberg, Ericsson’un kullanıcı deneyimiyle, BelAir Networks’ün ürün yelpazesi ve uzmanlığının birleşmesiyle birlikte çok daha hızlı mobil geniş bant ürün gamına geçiş yapılabileceğini belirtti. Aynı zamanda satın almayla birlikte aralarına 120 nitelikli çalışanın da katılacağını sözlerine ekledi.

BelAir Networks CEO’su Berhard Herscovich ise birleşmeyle birlikte gelişimlerine devam edeceklerini belirtti.

2012 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşmayla birlikte Ericsson, operatör sınıfı Wi-Fi’ın güçlü ürün gamına, teknolojik uzmanlığa, mevcut müşteri sözleşmeleri ve ilişkilerine de sahip olacak. Aynı zamanda bu anlaşmayla birlikte BelAir Networks bünyesinde çalışan 120 çalışan Ericsson bünyesine katılacak.