Teknoloji Ekonomisi 27 OCAK 2012 / 12:39

Ericsson, Nokia Siemens’i satın alabileceğini açıkladı

Ericsson, Nokia Siemens’i satın alabileceğini açıkladı

Şirketin CFO’su Jan Frykhammar, değer katacağına inandıkları takdirde Nokia Siemens’i alabileceklerini ifade etti.Ericsson, Sony ile ortaklığına son vererek daha çok kendi esas işi olan altyapıya odaklandığını duyurmuştu.

Bu doğrultuda kendi alanındaki en büyük rakiplerinden biri olan olan Nokia Siemens’i satın alabileceklerini ifade eden Frykhammar, “Eğer satmaya karar verirler ve resmi sürece girilirse, elbette düşünebiliriz” dedi.

Ortada şirkete değer katacak bir varlık gördüklerinde satın almaktan çekinmeyeceklerini aktaran CFO, 2011 Haziran’ında Telcordia’yı 1.15 milyar dolara satın aldıklarını ve Nortel’in patentlerine 4.5 milyar dolara sahip olan konsorsiyumda yer aldıklarını hatırlattı.

Ayrıca GiagaOM’un haberine göre İsveçli altyapı sağlayıcısı, Kanalı WiFi uzmanı BelAir’ı da bünyesine katabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun