Teknoloji Ekonomisi 18 KASIM 2008 / 10:58

EMC Türkiye'de 10. yılını kutluyor

EMC Forum'un açılış konuşmalarında bilgi uzmanlığının önemine değinildi.

EMC Forum'un açılış konuşmalarında bilgi uzmanlığının önemine değinildi.


Bu yıl ikincisi düzenlenen EMC Forum'da konuşan EMC Türkiye Genel Müdürü Cem Fındıkoğlu, EMC'nin Türkiyede'ki kuruluşunun 10. yılını kutlamaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti. Fındıkoğlu, 2007'de 13.2 milyar dolar ciro ve 38.000 çalışana sahip olan EMC'nin yıllık yüzde 35 kar büyümesi kaydettiğini ve bu paydayla alanındaki diğer firmaların önüne geçtiğine değindi.


Değişen pazar dinamikleriyle EMC'nin de değiştiğini söyleyen Fındıkoğlu, 5 yılda 10 kat bilgi büyümesi kaydedildiğini söyledi. "Bilgiyi, riski, verimliliği yönetmemiz lazım. Bilgiye doğru şekilde ulaşıp düzgün biçimde kullanmak rekabette avantaj sağlayacaktır. Bizi alanımızdaki diğer şirketlerden farklı kılan, çalışanlarımız ve çalışanlarımızın müşteri odaklı yaklaşımıdır” şeklinde konuştu.


Fındıkoğlu, 1998’de Türkiye’deki kuruluşundan bugüne müşteri portfoyünü 200’ün üzerine çıkaran EMC’nin gelecek 4 yılda şu anki cirosunu ikiye katlamayı ve Türkiye ‘yi bölge yönetiminde sorumlu yapmayı hedeflediğini açıkladı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı - ARGE Ankara Milletvekili Reha Denemeç "Bilgi Odaklı Yaklaşım" ile Geleneksel Çizgiden Küresel Yenilikçi Yörüngeye adlı konuşmasında globalleşme, kıtasallaşma ve ulusallaşmanın ekonomiye etkisinden bahsetti. Denemeç, "Sürdürülebilir büyüme yeniliklere açık olmakla başarılır. Bu aşamada liderlik doğru veriye ulaşmak adına büyük önem taşıyor. 15 yıl sonra iki milyar daha artacak dünya nüfusunu istihdam etmenin tek yolu bilişim sektöründen geçiyor" dedi.


EMC Başkan Yardımcısı Ken Steinhardt ise bilgi teknolojisi uzmanlarının uzun süre boyunca bilgi teknolojisinin sadece teknoloji tarafıyla uğraştığını; bilgi uzmanlığından ziyade teknoloji uzmanlığı yönüne eğildiklerini belirtti. 5 yılda 10 kat büyüyen sayısal bilginin gelecek yıllarda yüzde 70 oranında kişilerce üretileceğini söyledi. Bilginin büyüklüğünden çok, ne kadar iyi yönetildiğinin önemli olduğunu düşündüğünü açıkladı. Bir depolama şirketi olan EMC'nin bilgi altyapısı alanında gelişmek için depolama sağlamanın yanında diğer bir çok alanda da hizmet verme hedefinden yola çıkarak beş yıldır bu konuda güvenlik yönetimi, içerik yönetimi, kaynak yönetimi ve sanallaştırma alanında öncü firmalarla işbirlikleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun