Teknoloji Ekonomisi 23 HAZİRAN 2011 / 14:58

Electronic Arts ‘zombileri’ 1 milyar dolara satın alıyor

Techcrunch’ın verdiği bilgilere göre, Plants vs Zombies gibi popüler oyunların yaratıcısı PopCap, Electronic Arts bünyesine katılıyor.Mobil oyun pazarının hızla büyümesiyle birlikte daha önce adını pek duymadığımız ancak yeni pazarda çok başarılı olan şirketleri doğurdu. En eski oyun üreticilerinden biri olan Electronic Arts da mobil taraftaki alımlarını sürdürüyor.

Techcrunch’ın verdiği bilgilere göre, ‘Plants vs. Zombies’ ile ‘Bejeweled’ gibi popüler mobil oyunların yapımcısı PopCap Games için Electronic Arts’ın (EA) 1 milyar dolardan fazla parayı gözden çıkardı.

EA için çok önemli bir rakamdan söz ediyoruz. Zira 1982 yılında kurulan oyun devinin tüm piyasa değerinin 7,49 milyar dolar olduğu yani yüzde 13’lük kısmı kadar bütçe ayırması gerektiği görülüyor.

Bu satın alma uzun süredir mobil pazarda var olmaya çalışan EA’i doğrudan piyasanın oyuncularında biri yapacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun