Teknoloji Ekonomisi 02 KASIM 2012 / 12:49

Dünyada zor günler geçiren Panasonic Türkiye yatırımlarını sürdürüyor

Dünyada zorlanan dev, Türkiye'de yatırımı sürdürüyor

Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar, Türkiye'yi Avrupa'daki en yüksek iş potansiyeline sahip ülke olarak tanımladı ve ekledi: "Panasonic Türkiye olarak yatırımı ve büyümeyi sürdüreceğiz."Panasonic, Türkiye’deki gelişen potansiyelin farkında olarak yatırımlarına ve büyümeye devam edeceğini açıkladı. Ürün portföyünü de genişleteceğini duyuran şirket, tüketici elektroniğinde LED aydınlatma, klima gibi segmentlere yeni ürünler ekleyecek.

Ayrıca şirket, otomotiv üreticilerine navigasyon, araç içi ses sistemleri ve üretimde kullanılan ana bileşenler gibi yeni ürün gamlarına da yatırım yapmayı planlıyor. Bunun yanı sıra, yurt dışında gerçekleştirdiği güneş enerjisi, yapay fotosentez, geri dönüşüm projeleri için Türkiye’de de zemin oluşturma çalışmaları yapıyor. 100. yaşını kutlayacağı 2018 yılında elektronik sektörünün bir numaralı çevreci inovasyon şirketi olmayı hedefleyen Panasonic, dünyanın dört bir yanındaki merkezlerinde büyük performans artışlarıyla tam hız bu önemli yıla hazırlanıyor.

Panasonic’in finansal yılına göre ilk altı aylık dönemini değerlendiren Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar çok net mesajlar verdi:
“Türkiye büyümekte ve gelişmekte olan, Avrupa’daki en yüksek iş potansiyeline sahip ülke. Orta ve uzun vadede bu potansiyelin devam edeceğini görüyoruz. Bu nedenle Panasonic Türkiye olarak yatırım yapmayı ve büyümeyi sürdüreceğiz.”

Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar, sektördeki büyümelerini memnuniyetle izlediklerini belirterek, “Panasonic Türkiye olarak ürün segmentimizi genişletmek ve yeni alanlara yatırım yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüketici elektroniğindeki ürün yelpazemizi genişletmenin yanı sıra otomotiv, enerji, vb. alanlara açılmak için altyapı çalışmalarımızı neredeyse tamamladık. Önümüzdeki dönemlerde kullanıcılarımıza sevindirici gelişmeler duyuracağız” dedi.

Panasonic yaptığı açıklamayla 765 bin yen zarar beklediğini duyurmuştu.