Teknoloji Ekonomisi 23 EKİM 2012 / 15:10

Diebold Altus Bilişim'i satın aldı

Diebold Altus Bilişim'i satın aldı

Diebold, Türkiye gibi hızla büyüyen bir pazarda daha etkin rol almak ve pozisyonunu güçlendirmek amacıyla, Türk bilişim sektörünün servis sağlayıcı şirketlerinden Altus Bilişim’i satın aldı. Dünyanın ilk self-servis bankacılık konseptini geliştiren ve ATM’lerin mucidi olarak anılan Diebold, Altus Bilişim'i satın alarak bölgedeki hakimiyetini artırmayı hedefliyor.

2008 yılında Ankara’da kurulan Altus, Türkiye genelinde 32 servis merkezi ve ATM üzerine uzmanlaşmış 150’den fazla çalışanıyla, 81 ilde, finans sektörüne yönelik BT hizmeti sağlıyor. Altus ayrıca, bilgisayar destekli donanımlar konusunda da geniş çapta uzmanlığa sahip bulunuyor. Retail Banking Research (RBR) tarafından yayınlanan bir rapora göre, Türkiye, 2011 yılında kurulan 4700 yeni ATM’yle, Batı Avrupa’da en hızlı büyüyen pazar olma niteliğini taşıyor.

Konuyla ilgili konuşan Diebold EMEA Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Dave Wetzel, Altus'un finans sektörü ve kamu kuruluşları nezdinde sahip olduğu geniş müşteri portföyüyle, Türkiye’de farklı çözümleri bir arada sunabilen servis sağlayıcı şirketlerin başında geldiğini belirtti. Wetzel, bu satın almayla birlikte şirket olarak Altus’un çok değerli insan kaynağı ve bilgi birikiminden faydalanarak, markalarının değerini artıracaklarına inandıklarının altını çizdi.

Diebold ailesine katılmaktan ve Türkiye pazarına birçok alanda değer katacak organizasyonun parçası olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Diebold Türkiye Ülke Müdürü olan Altus CEO’su Bülent Tellioğlu, iki şirketin güçlerini birleştirerek müşterilerine rekabet anlayışı sağlayan stratejik hizmetler sunacaklarını dile getirdi.
ETİKETLER : altus bilişim atm diebold
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun