Teknoloji Ekonomisi 17 EKİM 2012 / 14:06

Datagate Fujitsu'nun dağıtıcısı oldu

Datagate Fujitsu'nun dağıtıcısı oldu

Datagate Bilgisayar, Fujitsu’nun “Avuç İçi Damar Okuma ve Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemleri” ürünlerinin Türkiye’deki dağıtıcılığını yapacak.

Üyelik gerektiren işletmelerde, resmi kurumlarda ve güvenlik sektöründe kullanılabilecek “Avuç İçi Damar Okuma ve Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemleri”, Türkiye’de ilk kez sağlık alanında uygulamaya konulacak. Bu bağlamda ürünler, Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) uyarınca ilk etapta 20 ildeki tüm özel sağlık hizmeti sağlayıcılarda kullanılacak.

Sağlıkta ileri teknoloji: Avuç içinden kimlik tespiti

Avuç içi damarlarının kişiye özgü olma özelliğinden yola çıkarak oluşturulan bu hizmet, her bireyin hastane sisteminde güvenle tanımlanmasını ve TC kimlik numarası ile eşleşmesini sağlayacak olup kimlik doğrulama yöntemi ile provizyon alınması yoluyla hastalara sağlık hizmeti verilecek.

Konuyla ilgili konuşan Datagate Genel Müdürü Salih Baş, Türkiye’de ilk kez sağlık alanında kullanılacak ileri teknolojideki bu ürünlerin Fujitsu anlaşmasıyla ürün yelpazelerini genişletmesinden ve Fujitsu’yla iş ortaklıklarını pekiştirmesinden dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Baş, sağlık sektöründeki bu ilk adımı takiben, farklı sektörlerde de bu ürünün kullanımını destekleyecek şekilde iş ortakları kanallarıyla birlikte çalışacaklarının altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun