Teknoloji Ekonomisi 18 ARALIK 2013 / 13:35

Darty'nin Türkiye operasyonu Bimeks'in oldu

Türkiye'deki yabancı elektronik perakende zincirinden biri daha yerli rakipleri tarafından satın alındı. Fransız elektronik devi Darty'nin Türkiye'deki 28 mağazası Bimeks'e devredildi.Reuters'ta yer alan habere göre Darty, Türkiye'deki faaliyetlerinin Bimeks'e satışı için anlaşma yaptı. Buna göre Türkiye genelindeki 28 mağaza Bimeks'e devredilecek.

Bimeks, geçtiğimiz günlerde de Electro World'ün tüm mağazalarını devralmıştı. Geçtiğimiz yıllarda da Teknosa Dünya elektronik devi Best Buy'ın türkiye'deki operasyonlarını satın almıştı.

Sadece Media Markt kaldı

Yabancı teknoloji perakende zincirleri Türkiye’den çıkmaya devam ediyor. Yabancı teknoloji marketler arasında Türkiye pazarına ilk giren zincir Darty olmuştu. Darty’i ABD’li Best Buy, Alman MediaMarkt, Saturn, İngiliz Electro World, ve Alman EP Center takip etti.

Türkiye’den ilk çıkan yabancı elektronik zinciri EP Center oldu. Ardından pazarı bırakan diğer bir yabancı oyuncu ise Best Buy olmuştu. Son olarak Bimeks, İngiliz Electro World’ü satın alarak bir yabancının daha çıkmasını sağladı. Media Saturn grubu ise Saturn mağazalarını Media Markt bünyesine alarak Türkiye’deki operasyonlarına devam etme kararı aldı. Böylece Türkiye’deki elektronik zincir mağazaları arasında sadece Media Markt kalmış oluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun