Teknoloji Ekonomisi 25 OCAK 2013 / 15:22

Crytek Homefront'u satın aldı

Crytek Homefront'u satın aldı

Crytek, THQ’ya ait değerlerin ihalesi sonucunda Homefront serisine ait fikri mülkleri satın aldığını duyurdu. Stüdyo, Homefront 2 ile oyunculara birinci sınıf bir deneyim sunmayı amaçlıyor. 

Crytek’in Homefront markası ile ilişkisi, 2011 sonbaharında serinin ikinci oyununu THQ ile birlikte geliştireceğini duyurmasıyla başlamıştı. THQ’nun yakın zamandaki iflas kararının ve bunu takiben yayıncıya ait değerlerin ihaleye çıkarılmasının ardından Crytek, en yüksek teklifi vererek Homefront serisine ait hakları güvenceye almış oldu.

CrytekCEO'su Cevat Yerli konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:
"Homefront 2'yi geliştirmek üzere anlaşmaya vardığımız ilk zamandan bu yana serinin hem heyecan verici hem de hayranlık uyandırıcı bir potansiyele sahip olduğuna inandık. THQ ile daima olumlu bir işbirliğimiz oldu. Geçtiğimiz iki sene boyunca THQ'nun bize gösterdiği desteğe teşekkür ediyoruz ve yakın zamanda yaşanan olaylardan etkilenen herkesin duygularını paylaşıyoruz"

Homefront 2’nin geliştirilmesi Crytek‘in İngiltere Nottingham'daki stüdyolarında devam edecek. Crytek’in Oyunlardan Sorumlu Genel Müdürü Nick Button-Brown da konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:
"Daha ilk günden başlayarak Homefront 2'ye inanmış ve kendini bu projeye adayarak oyunu bambaşka boyutlara taşıyabilecek, Crytek ile özdeşleşmiş kalite ve yenilikçiliğe ulaştıracak azimli bir takım çalışmasına şahit olduk. Oyunun geliştirilmesine yönelik hiçbir değişiklik olmayacak. Biz oyunu tamamlayıp oyun severlerle paylaşacağımız günü iple çekiyoruz"
ETİKETLER : crytek homefront THQ
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun