Teknoloji Ekonomisi 29 MART 2012 / 10:05

Cisco’dan yazılım alanında bir satın alma daha

Cisco bir yazılım şirketini daha satın alıyor

Dev şirketin yaptığı açıklamaya göre, internet servis sağlayıcılara özel yazılım sunan ClearAccess'in yıl sonuna kadar şirket bünyesine katılması hedefleniyor.İnternet servis sağlayıcıları için yazılım üreten, mobil ve evde kullanılan ağlar için ağ yönetim araçları sunan ClearAccess şirketi, Cisco’nun almayı planladığı son şirket oldu.

Dünyanın en büyük bilgisayar ağ ekipman sağlayıcısı olan Cisco, bu satın almayla kurumsal alanda sunduğu çözümler için önemli bir katma değer sağlamayı hedefliyor.

Cisco’dan yapılan açıklamada, “Servis sağlayıcılar artan ağ karmaşıklığı, patlama yaşanan video ve veri trafiği ile ağlarına bağlı cihaz sayısının hızla çoğalması gerçeğiyle karşı karşıya kaldı. Bağlı cihazların artışıyla birlikte, internet servis sağlayıcılar yeni servisler sunarken düşük operasyon maliyetleri bulmak için yollar arıyor” ifadesine yer verildi.

ClearAccess şirketi, ağ genişliğini görüntüleme, yönetme, analiz etme gibi yetenekler sunan yazılımlar üretiyor. 2012’nin sonunda sonuçlanması beklenen satın almanın finansal değeri açıklanmadı.
ETİKETLER : cisco cisco clearaccess