Teknoloji Ekonomisi 12 EYLÜL 2011 / 13:43

Cisco, Versly’yi satın alıyor

Hizmet olarak yazılım konusunda ilerlemeyi hedefleyen Cisco, satın almayla Office programlarına daha verimli bağlantı sağlayacak.Ne kadara mâl olacağı açıklanmayan satın almanın taraflarından San Francisco merkezli Versly, uygun yazılımlarla Microsoft uygulamalarında işbirliği kapasiteleri yaratarak dokümanlar, sunumlar ve e-postalardaki içeriğin çalışanlar arasında daha etkili bir şekilde paylaşılmasını sağlıyor.

İşbirliği teknolojilerinin Cisco’nun başlıca önceliklerinden biri olduğunu belirten Cisco Başkan Yardımcısı ve İşbirliği Yazılım Grubu Genel Müdürü Murali Sitaram, “Versly’nin entegrasyonu ile şirketlerin ve Microsoft Office kullanan 600 milyon çalışanın verimliliğini artırabileceğiz” dedi.

Yönlendirme-anahtarlama, veri merkezi sanallaştırma ve bulut bilişim, video ile iş dönüşüm mimarileriyle birlikte Cisco’nun öncelikli beş alanı olan biri olan işbirliği, 45 milyar dolarlık bir pazar oluşturuyor. Satınalma, Cisco’nun iş ortaklarına da müşterilerine daha gelişmiş işbirliği çözümleri sunma fırsatını sağlayacak. Versly’nin yazılımı, Cisco’nun aralarında Cisco Quad, Cisco Jabber ve Cisco WebEx de bulunan birçok işbirliği uygulamasına entegre edilebilecek.

Satın almanın tamamlanmasıyla birlikte Versly ekibi, Cisco’nun İşbirliği Yazılım Grubu’na dahil edilecek.