Teknoloji Ekonomisi 01 NİSAN 2011 / 17:51

Cisco bulut bilişim hizmetlerini genişletiyor

İşletmelere bulut hizmetlerini seçme ve kurma imkanını tanıyan servis katalogu ve self-servis portal yazılımları geliştiren newScale artık Cisco için çalışacak. Ne kadara mâl olduğu açıklanmayan satın almayla Cisco bulut hizmetlerini genişletmeyi hedefliyor.

Bulut bilişimin internetin gelişiminde temel bir değişimin habercisi olduğunu ifade eden Cisco Başkan Yardımcısı Parvesh Sethi, “Şirketler geleneksel BT altyapılarını terk edip buluta geçmeye başladıkça, sistemlerini kendilerinin yönetebileceği yapıların oluşturulması önem kazanıyor” dedi.Kendi bulutunuzu kendiniz yapınCisco’dan gelen bilgilere göre NewScale, Cisco’nun ve çözüm ortaklarının sunduğu BT, bulut bilişim ve otomasyon hizmetlerini tamamlayacak ve genişletecek. 2011 mali yılının ikinci yarısında tamamlanması beklenen satın alma sonucunda newScale ekibi Cisco’nun İleri Hizmetler organizasyonuna bağlı olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun