Teknoloji Ekonomisi 29 MART 2012 / 10:05

Cisco’dan yazılım alanında bir satın alma daha

Cisco bir yazılım şirketini daha satın alıyor

Dev şirketin yaptığı açıklamaya göre, internet servis sağlayıcılara özel yazılım sunan ClearAccess'in yıl sonuna kadar şirket bünyesine katılması hedefleniyor.İnternet servis sağlayıcıları için yazılım üreten, mobil ve evde kullanılan ağlar için ağ yönetim araçları sunan ClearAccess şirketi, Cisco’nun almayı planladığı son şirket oldu.

Dünyanın en büyük bilgisayar ağ ekipman sağlayıcısı olan Cisco, bu satın almayla kurumsal alanda sunduğu çözümler için önemli bir katma değer sağlamayı hedefliyor.

Cisco’dan yapılan açıklamada, “Servis sağlayıcılar artan ağ karmaşıklığı, patlama yaşanan video ve veri trafiği ile ağlarına bağlı cihaz sayısının hızla çoğalması gerçeğiyle karşı karşıya kaldı. Bağlı cihazların artışıyla birlikte, internet servis sağlayıcılar yeni servisler sunarken düşük operasyon maliyetleri bulmak için yollar arıyor” ifadesine yer verildi.

ClearAccess şirketi, ağ genişliğini görüntüleme, yönetme, analiz etme gibi yetenekler sunan yazılımlar üretiyor. 2012’nin sonunda sonuçlanması beklenen satın almanın finansal değeri açıklanmadı.
ETİKETLER : cisco cisco clearaccess
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun