Teknoloji Ekonomisi 15 AĞUSTOS 2012 / 15:32

Cep telefonu satışlarında Ramazan bereketi

Cep telefonu satışlarında Ramazan bereketi

Gold Teknoloji Marketleri satış rakamlarına göre Ramazan ayında, en çok satan teknoloji ürünü notebook, televizyon, fotoğraf makinelerini geride bırakan cep telefonu oldu.Açıklanan satış rakamlarına göre, geçen yılın aynı dönemine göre iki katına çıkan satışlarda yüzde 78 oranında akıllı telefonlar tercih edildi.

Konuyla ilgili konuşan Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir, Bu yıl Ramazan ayında cep telefonu satışlarında önemli bir artış gözlemlediklerini belirtti. Erdemir, geçen yıla göre iki kat artan cep telefonu satışlarında, bu yıl piyasaya sürülen yeni modellerin ve ürünlerin payı olduğunu söyledi. Orhan Erdemir, en çok ercih edilen markalarınsa iPhone ve Samsung olduğunu ifade etti.

Teknoloji sektörünün Ramazan ayından olumlu etkilendiğini söyleyen Erdemir, bunun en büyük sebebinin insanların iftara kadar olan süreyi alışveriş merkezlerinde değerlendirmesinden kaynaklandığını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun