Teknoloji Ekonomisi 23 OCAK 2012 / 16:37

Bu sefer kemeri Avrupa da sıkıyor

Avrupalı şirketler kemer sıkıyor

Avrupa’da yapılan araştırmanın sonucu, sektördeki oyuncuların pek azının harcamalarda kayda değer bir yükselişe geçeceğini gösteriyor.Yeterince ‘sıkı’ geçen bir yılın ardından, daha ilk ay bile dolmadan, araştırma şirketlerinin raporları yayınlamaya başlandı. IDC’nin Batı Avrupa’daki BT şirketleri üzerinde gerçekleştirdiği araştırmanın sonucuna göre kurumların yarısından fazlasının bütçeleri kararsız ve çok az işletme geçtiğimiz yıla göre daha fazla BT harcaması yapacağını belirtti.

Kurumların yüzde 40’ından fazlası harici donanım, yazılım ve servisler için yapılacak harcamanın artmasını bekliyor ama bu beklenti yüzde 5 seviyesini geçmiyor. Yüzde 17’lik bir bölüm ise 2012’de bu harcamaların düşeceğini öngörüyor. Pastanın geriye kalan dilimi ise harcamaların aynı kalacağını düşünüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun