Teknoloji Ekonomisi 30 KASIM 2015 / 10:00

BlaBlaCar Brezilya’da faaliyete başlıyor

Türkiye’de eylül 2014’ten beri faaliyet gösteren şehirler arası yolculuk paylaşım ağı BlaBlaCar, bugün Brezilya’da faaliyet göstermeye başladığını açıkladı.

Şehirler arası araba yolculuklarının oldukça yüksek maliyetlere yapılabildiği Brezilya, şehirler arası yolculuk paylaşımı için ciddi bir potansiyel oluşturuyor. Brezilya, dünyada ücretli otoyolların ve özellikle son yıllardaki artışlarla birlikte benzinin en pahalı olduğu ülkelerden biri.  1 galon benzin (3,8 litre) alma maliyeti Brezilya’daki günlük ortalama gelirin yaklaşık yüzde 18’ine denk geliyor. Ülkede varolan 50 milyondan fazla arabanın verimli kullanılmasını sağlayacak olan BlaBlaCar ile Brezilyalı üyeler, şehirler arası yolculuklarda hesaplı ve sosyal yolculuk yapabilme imkanı bulabilecek.
 
BlaBlaCar Brezilya ekibi, çalışmalarını şirketin 13.ofisi olan Sao Paulo’dan yürütecek. Lokal ekip, şehirler arası yolculuklarda yol masraflarını paylaşmak isteyen Brezilyalı sürücü ve yolcu topluluğunu oluşturmak üzere pazarlama ve iletişim çalışmalarını yürütüyor olacak.
 
BlaBlaCar kurucu ortağı ve CEO’su Nicolas Brusson BlaBlaCar’ın Brezilya’ya açılmasını şöyle değerlendirdi:  BlaBlaCar’ın bugün Brezilya’da faaliyete başlayacak olması ve 205 milyon nüfuslu Brezilya gibi hesaplı ulaşım seçeneğine ihtiyaç duyan bir ülkede şehirler arası yolculuk paylaşımını bir alışkanlık haline getirecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor. BlaBlaCar, gelişmekte olan pazarlarda faaliyete başlama ve hızlı bir şekilde topluluk oluşturma konusunda oldukça deneyimli. Bu deneyimi oluşturduğumuz harika lokal ekiple Brezilya’ya taşımak için sabırsızlanıyoruz.
 
BlaBlaCar’ın Brezilya’ya açılmasıyla beraber BlaBlaCar’ın faaliyet gösterdiği ülke sayısı da 20’ye yükseldi: Türkiye, Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Hırvatistan, Macaristan, İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna, Hindistan, Meksika, Brezilya.
ETİKETLER : BlaBlaCar Nicolas Brusson
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun