Teknoloji Ekonomisi 17 EYLÜL 2012 / 16:26

Bimsa ATM'lerini Diebold’dan alacak

Bimsa, Diebold ile Opteva Flex Performance SM Serisi ATM makinelerini ve Agilis işletim sistemi yazılımını kapsayan bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre, Diebold Bimsa’ya gelişmiş para yatırma teknolojisine sahip ve fatura ödemelerinin yapılabileceği Opteva Flex Performance SM serisi ATM makinelerini ve işletim sistemi Agilis yazılımını temin edecek.

Müşteriler, gelişmiş fatura ödeme özelliğiyle, üzerinde bulunan barkodu girerek faturalarını ATM’lerden yatırabilecekleri gibi, vatandaşlık veya müşteri numarasını girerek borç durumunu da öğrenebilecekler. Küçük ve orta ölçekli ATM ağlarının görüntülenmesi için Diebold Opteview Resolve D görüntüleme hizmetlerini uygulayacak şirket, böylece ATM arızalarını daha kısa sürede giderip işletme maliyetini düşürecek.

Konuyla ilgili konuşan Bimsa Kurumsal Çözümler ve Satış Direktörü Murat Atıcı, şirket olarak müşterilerine her zaman kaliteli hizmet sunmak istediklerini ifade etti. Atıcı, Diebold’un gelişmiş fatura ödeme sistemiyle birlikte müşterilerin taleplerine yönelik hizmet sunabileceklerinin altını çizdi.

Anlaşmayı değerlendiren Diebold EMEA Başkan Yardımcısı ve İdari Direktörü Dave Wetzel, bu projeyle birlikte para çekmenin yanı sıra faturaların da ödenebileceği ATM’lerin, her ölçekten müşteriye düşük maliyetli hizmet verilebileceğini göstermek istediklerini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun