Teknoloji Ekonomisi 26 EYLÜL 2012 / 10:34

Bilgitaş MGI Türkiye temsilcisi oldu

MGI Digital Graphic Technology, Bilgitaş ile işbirliğine giderek dijital baskı makinası ve sonlandırıcı çözümlerini Türkiye pazarına sunmaya başladı.Bilgitaş’ın MGI Türkiye temsilcisi olmasıyla birlikte EMEA organizasyonunu güçlendiren MGI, MGI Meteor 8700XL dijital baskı makinası, MGI JetVarnish 3D, MGI JetCard plastik kart baskı makinası ve MGI DF 360 sonlandırma ünitesi gibi ürünlerini Türkiye pazarına sunacak.

Konuyla ilgili konuşan MGI’ın Uluslarası Satış ve İş Geliştirme Başkan Vekili Victor Abergel, Bilgitaş’ı EMEA temsilcileri arasında görmekten dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Abergel, 50 çalışanı ve Türkiye geneline yayılmış 58 yetkili bayisi ile Bilgitaş'ın, şirketlerinin temsilcilerinde aradıkları bütün özellikle sahip olduğunun altını çizdi.

İşbirliği hakkında konuşan Bilgitaş Yönetim Kurulu Başkanı Habib Pişan, MGI ürün gamını temsil etmekten son derece gururlu olduklarını ifade etti. Pişan, Drupa 2012 fuarında Türkiye’den çok sayıda potansiyel müşterinin ilgi ve taleplerinin MGI ürünlerinin pazarda başarılı olacağını gösterdiğini belirtirken, yaygın satış ve servis ağları sayesinde müşterilerine verimli katma değer sağlayacaklarını vurguladı.