Teknoloji Ekonomisi 13 AĞUSTOS 2014 / 09:26

Ballmer, Clippers'ı satın almayı tamamladı

Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer Amerika Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Los Angeles Clippers takımının alımını tamamladı.Geçtiğimiz aylarda takımın eski başkanı Donald Sterling eski sevgilisi V. Stiviano ile yaptığı iddia edilen ve ırkçı söylemlerin yer aldığı telefon konuşması büyük tepki çekmişti. Bu olay takımda büyük huzursuzluğa sebep olmuş, takımın Coach’ı Doc Rivers ve takımın kaptanı Chris Paul Donald Sterling’in kulüpte olmaya devam etmesi halinde maçlara çıkmayacaklarını ifade etmişlerdi.

Bu olayların ardından 2.5 milyon dolar para cezası ve Nba’da hiçbir yöneticilik konumunda bulunamayacak eski başkan, kulübü satışa çıkarmaya zorlandı. Satışa karşı çıkan Donald Sterling durumu mahkemeye taşımıştı. Mahkemenin satış konusunda Shelly Sterling’in yetkisi olduğu kararını vermesiyle kulüple ilgilenen Steve Balmerr’ın önünde bir engel kalmamış oldu. Ballmer'ın avukatları anlaşmayı sonlandırmak için hazır olduklarını söyledi ve mahkeme kararının ardından dakikalar içerisinde satışın gerçekleştiğini ifade etti.

Mahkeme kararının ardından Steve Ballmer, "Clippers'ı daha iyi ve örnek bir basket takımı haline getirme fırsatı yakaladım. Çok ama çok heyecanlıyım" dedi.

Kulübün yeni sahibi Balmerr 2012'de Supersonic Seattle ve 2013 yılında Sacramento Kings'te hisse sahibi olmuştu.

Resmi açıklama için: http://www.nba.com/clippers/steve-ballmer-completes-purchase-los-angeles-clippers 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun