Teknoloji Ekonomisi 19 NİSAN 2012 / 11:40

Avnet yazılım ürünleri portföyünü geliştirdi

Avnet, İstanbul’da gerçekleştirdiği iş ortakları toplantısında Türkiye’de Microsoft Üst Uç Yazılım Ürünleri Distribütörü olarak atandığını duyurdu. İmzalanan yeni anlaşma ile Avnet, sektörde yüksek katma değer sağlayan bir ürün ve servis platformu oluşturmaya devam edecek. Avnet Türkiye ve Microsoft Türkiye yetkilileri Avnet- Microsoft katma değerli distribütörlük anlaşmasını duyurmak amacı ile düzenledikleri iş ortakları toplantısına Avnet Genel Müdürü Hakkı Eren, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Microsoft Kanal Satış Müdürü Muratcan Üstünkaya ve Avnet Microsoft Satış Müdürü Yıldız Altun Parlak katıldı. Avnet ve Microsoft’un Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğu katma değerli distribütörlük anlaşması ile birlikte, Avnet Technology Solutions EMEA bölgesinde hizmet alanını genişletmiş oldu.

Konuyla ilgili konuşan Avnet Technology Solutions Genel Müdürü Hakkı Eren, Avnet Türkiye'nin pazarda kurumsal bilişim ürünleri, yazılım ve hizmetlerin katma değerli dağıtımcısı olarak faaliyetlerini sürdürmekte olduğunu söyledi. Eren, Avnet ve Microsoft’un güçlerini birleştirmesinin iş ortakları için faydalı sonuçlar yaratacağına inandığını dile getirdi.

İş birliğine değinen Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, hem kurumların hem de KOBİ’lerin karlılık ve verimliliklerini arttırmalarında kritik önem taşıyan çözümlerin Türkiye’ye gelmesi için iş ortaklarımız ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. kundakçı, Microsoft Üst Uç Yazılım Ürünleri Distribütörü olan Avnet’le gelecekte de başarılı çalışmalara imza atacaklarına inandığını ifade etti.

Konuya değinen Avnet Türkiye Microsoft Satış Müdürü Yıldız Altun Parlak, Microsoft Yazılım ürün ailesini portföylerine ekleyerek yazılım hizmetlerinin kapsamını genişlettiklerini belirtti. Parlak, bu sayede iş ortaklarının tek bir noktadan tüm üst uç Microsoft yazılım ürünlerine ulaşabileceğini  ve Avnet’in sunduğu hizmetlerden yararlanabileceğini ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun