Teknoloji Ekonomisi 03 ŞUBAT 2012 / 20:08

Avnet'in geliri 6.7 milyar doları buldu

Avnet'in ikinci çeyrek geliri yüzde 1.1 azaldı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, bir önceki yıla göre ikinci çeyrek geliri yüzde 1.1 azaldı. Buna rağmen hisse başına kazançta ikinci çeyrek rekoru kırıldı.2012 mali yılının ikinci çeyreğinde Avnet’in hasılatı beklentilere uygun olarak 6.69 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti ve önceki yıla göre yüzde 1,1 azaldı. Düzeltilmiş hisse başı kazanç önceki yıla göre yüzde 7.5 artarak ve ardışık yüzde 28 artışla 1.15 dolar düzeyinde gerçekleşti ve beklentilerin ötesinde bir hızla arttı. Hisse başı kazançta Avnet için yeni bir ikinci çeyrek rekoru kırıldı.

Avnet Technology Solutions şirketinin açıklanan hasılatı 3.1 dolar ile önceki yıla göre yüzde 3.5 düşüş kaydederken, organik hasılat sabit dolar cinsinden yüzde 3 arttı.

Şirketten verilen bilgilere göre, Kuzey, Orta ve Güney Amerika'da 1.65 milyar dolar ile önceki yıla göre yüzde 5,5 gelir artışı görüldü. Bunun yanında EMEA bölgesinde yaklaşık bir milyar dolar ile önceki yıla göre yüzde 6.1 gelir azaldı. Asya'da ise 443.5 milyon dolar gelir elde edilirken, önceki yıla göre yüzde 14.4'lük gelir artışı ortaya çıktı.

Küresel düzeyde Avnet Technology Solutions şirketinin standart sanayi sunucularının ve yazılımların satışı çeyrek dönem boyunca önceki yıla göre yüzde 35’in üzerinde arttı. Verilen bilgilere göre, depolama donanımlarının satışı yüzde 20’nin üzerinde arttı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun