Teknoloji Ekonomisi 02 NİSAN 2012 / 17:18

Avnet BT danışmanlık şirketi Ascendant'ı satın aldı

2011 yılında yaklaşık 90 milyon dolar gelir elde eden Ascendant'ın ne kadar bedelle satın alındığı bilgisi verilmedi.Ascendant, bilgi teknolojisi yatırımlarının optimize edilmesinde ve başarılı iş sonuçlarının alınmasında kuruluşlara yardımcı olan uçtan uca IBM çözümleri sunmada uzmanlaşmış bir şirket. Avnet'ten yapılan açıklamada, Kuzey Amerika, Avrupa, Brezilya ve Hindistan'da operasyon birimleri bulunan, BT danışmanlığı şirketlerinden Ascendant Technology LLC'nin satın alınması konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Stratejik yazılım uygulamalarının tanımlanmasında ve tasarlanmasında güvenilir bir danışman olan Ascendant, bugüne kadar pek çok küçük ve büyük işletmenin e-ticaret, kurumsal portal ve işbirliği, web içeriği yönetimi, altyapı otomasyonu ve bulut bilişim çözümleri geliştirmesine ve uygulamasına yardım ettiği bilgisi verildi.

Avnet Technology Solutions Dünya Başkanı Phil Gallagher: "Avnet'in Ascendant Technology'yi satın almasıyla global çözümler dağıtım modelimizi hızlandıracağımıza inanıyoruz. Bu adım, tedarikçilerimizin ve katma değer yaratan bayilerimizin büyümesini sağlayacak olan hizmet ve yazılım kapasitesi geliştirme hedefimizi destekleyecek. Ascendant’ın uluslararası platformdaki varlığı sayesinde Avnet’in iş ortakları için yeni hizmetler ve çözüm fırsatları belirleme becerisi önemli ölçüde artacaktır,” dedi.

2003'te kurulan Ascendant Technology, iş ortaklarının ve müşterilerinin kısa sürede daha az risk ve maliyetle ticari sonuçlar almasını sağlayan BT çözümleri tasarlamasına ve sunmasına yardımcı olan 500'den fazla iş uzmanına ve teknik uzmana sahip.

Avnet Technology Solutions, Amerika Ülkeleri Başkanı Jeff Bawol ise “Ascendant Technology’nin hizmet tedariki uzmanlığı ve yazılım seçenekleri Avnet’in iş ortaklarına dikey pazarlarda hızlı büyüme için ihtiyaç duydukları desteği sunma hedefiyle örtüşüyor. Ağırlıklı olarak altyapı çözümleri sunmaya odaklanan Avnet iş ortakları müşterilerine sundukları iş değerlerini arttırabilmek için artık distribütörlük ilişkilerini kullanabilecek” dedi.
ETİKETLER : avnet ascendant avnet IBM
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun