Teknoloji Ekonomisi 13 AĞUSTOS 2012 / 11:09

Avea abonelerine Facebook kredisi veriyor

Avea abonelerine Facebook kredisi veriyor

Avea, Facebook’la gerçekleştirdiği işbirliğiyle abonelerinin Facebook’ta uygulama, oyun ve sanal tüm alışverişler için tek para birimi olan Facebook kredilerini daha kârlı bir şekilde elde etmesine olanak sağlayacağı kampanyayı hayata geçirdi. Kampanya dahilinde, abonelerinin "Avea Mobil Ödeme"yle site üzerinde yapacağın her alışveriş için, tutarın yüzde 25'ini hediye olarak verilecek. Örneğin 100 lira Facebook kredisi alan abonelere 25 liralık kredi Avea tarafından hediye edilecek.

Kredi satın almak isteyen aboneler, mobil ödeme uygulamasını kullanarak kredi kartı bilgilerini paylaşmadan, güvenli bir şekilde alışveriş yapabilecekler. Uygulamalarda satın alma seçeneği olarak “mobile phone”u tuşlayarak, ilgili alana telefon numaralarını yazacak aboneler, kendilerine gelen kısa mesajı cevaplayarak uygulamayı kullanmaya başlayabilecekler. Kredi alışverişinin ardından kazandıkları hediye kredinin yüklenme bilgisi de yeni bir kısa mesajla kullanıcılara gönderilecek.

Konuyla ilgili konuşan Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, kampanyanın 31 milyonun üzerinde üyesiyle Facebook’ta en etkin ülkeler arasında yer alan Türkiye’de büyük ilgi göreceğine inandığını söyledi. Facebook kredisi kullanım oranı yüzde 1,7 ile yüzde 4,5 ortalamaya sahip olup Avrupa’nın çok gerisinde yer aldığını belirten Boysan, şirket olarak bu oranı yükseltmeyi hedeflediklerini ifade etti.