Teknoloji Ekonomisi 12 HAZİRAN 2012 / 15:28

Avaya Radvision'ı satın aldı

Avaya Radvision'ı satın aldı

Radvision'la satın alma işlemini tamamladığı duyuran Avaya, güvenli mobil video alanında birçok yenilik yaratmayı amaçlıyor.

Avaya'nın gerçekleşen satın alım işlemiyle birlikte bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar için standartlara uyumlu, ekonomik video uygulamalarının yanı sıra mevcut sistemlere yönelik yatırım koruması konularında birçok yeniliğe gitmesi bekleniyor. Sunacağı çözümlerin her ölçekte şirket tarafından kullanılmasını amaçlayan şirket, iki şirketin ortak çalışmasıyla videonun yaygınlaşmasını engelleyen pahalı, karmaşık ve değişken kullanıcı deneyimlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

İki şirket, birleşen ürün gamıyla birlikte istenildiği zaman kullanılabilen masaüstü ve mobil video yetenekleri sunmayı amaçlıyorlar.

Satın alma hakkında konuşan Avaya CEO'su Kevin J. Kennedy, Radvision'un alımıyla birlikte endüstrinin ilk açık ve ortak kullanımının video konferans oluşumu konusunda büyük faydası olacağını ifade etti. Birleşmeyle birlikte, her ölçekten şirkete çok daha kaliteli ve verimli video çözümleri sunacaklarını belirten Kennedy,  birleşen ürün gamıyla çok daha verimli bir yapıya sahip olacaklarının altını çizdi.