Teknoloji Ekonomisi 16 MAYIS 2012 / 11:31

Atos ve Huawei operatörleri gözüne kestirdi

Atos ve Huawei operatörleri gözüne kestirdi

BT hizmetleri şirketi Atos, bilgi ve iletişim teknolojisi çözümleri tedarikçisi Huawei ile işbirliği yaparak, operatörlere zaman ve maliyetten tasarruf sunacak katma değerli çözümler oluşturmayı hedefliyor.

Yapılan ortaklık anlaşmasıyla birlikte Atos, portföyünü yeni teknolojilerle güçlendirme şansı yakalarken, Huawei de dış kaynak hizmet imkanları genişletebilecek. Telekom pazarına büyük katma değerler sağlaması beklenen işbirliğiyle birlikte özellikle global çapta hizmet veren operatörlere hem rekabet gücü hem de zamandan tasarruf edebilme imkanı sunacak.  Faaliyetlerini ve sundukları hizmetin yanı sıra global işlerini de genişletebilme fırsatı yakalayacak müşteriler, yenilikçi iş modellerinden de faydalanabilecekler. Bunun yanı sıra işbirliği operatörlere, online ücretlendirme, faturalama, CRM ve dış kaynak kullanımında da yeni çözümler sunacak.

İşbirliği hakkında konuşan Atos Telekom Sektörü Başkan Yardımcısı Bruno Fabre, Huawei'nin telekom sektöründeki müşterilerine yazılım, donanım ve sistem çözümleri sağladığını hatırlatırken, şirket olarak müşterilere rekabet güçlerini arttıracak katkılar sağlamayı hedeflediklerini söyledi.