Teknoloji Ekonomisi 06 ŞUBAT 2012 / 16:39

ATM işlemleri video bankacılık teknolojisiyle artık uzaktan yapılabilecek

NCR Corporation, video bankacılık çözümleri alanında faaliyet gösteren Utah merkezli eGenius Technology’ye stratejik yatırım yaptığını ve eGenius’un azınlık hisselerini satın aldığını duyurdu. NCR APTRA Interaktif Vezne, eGenius’un tüketicilere vezne işlemlerini canlı, uzaktan erişimli bir veznenin yardımıyla yürütebilme olanağı tanıyan "Video Bankacılık" teknolojisinden yararlanıyor. Bununla birlikte tüketiciler tercihlerine göre ATM işlemlerinde NCR SelfServ çözümünü de kullanabilecekler. Finans kuruluşları, 24 saat vezne hizmetleri sunabilecek, ayak-izi daha düşük şubeler kurabilecek ve şubelerinin bulunmadığı bölgelerde tüm vezne işlemlerinin yürütülmesini sağlayabilecekler. Aynı zamanda da NCR ATM’lerinin akıllı mevduat, fatura ödemeleri, yeni hesap açma ve kredi başvuru sürecini başlatma gibi ileri özelliklerinden de yararlanılabilecekler.

NCR Finansal Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael O’Laughlin, beş yıl içinde bankacılık şubelerinin çehresinin tamamen değişeceğini belirtirken bu konuda bu yeni anlaşmanın önemini özellikle vurguladı.

uGenius Teknoloji Başkanı Jed Taylor ise, video bankacılığının kendilerini büyük heyecan verdiğini söyledi. Buna ek olarak, video bankacılığı kullanarak perakende bankacılık faaliyetlerini dönüştürüp, dağıtım ağlarını ekonomik bir şekilde genişletebileceklerini, bu sayede düşük maliyetle müşterilerini daha fazla mutlu edeceklerini belirtti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun