Teknoloji Ekonomisi 03 OCAK 2013 / 15:38

Asseco SEE e-ticarette bankaların iş ortağı olmaya devam ediyor

Asseco SEE, İş Bankası Parakod Uygulaması’nda İş Bankası’nın bilişim sektöründe faaliyet gösteren iştiraki SoftTech ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde hızlı ve güvenli alışveriş için yeni bir alternatif sunuyor.İş Bankası Parakod uygulamasının kullanabilmesi için İşCep uygulamasının indirilmesi ve Parakod’un kredi kartı veya müşteri numarası ile aktive edilmesi gerekiyor. Parakod seçeneğinin aktive edilmesinden sonra, anlaşmalı e-ticaret sitelerinde ödeme ekranında, anlaşmalı mağazalarda ise POS terminali ya da pin pad ekranında çıkacak QR kodun cep telefonlarının kameralarından okutularak alışverişlerin anında tamamlanması sağlanıyor.

Uygulama üzerinden işlem yapılacak kartın seçilmesinin ardından, şirket, bu kartların sanal POS’a iletilmesini sağlıyor. QR kod teknolojisinin kullanılarak işlemlerin banka tarafında onaylanmasına destek olan şirket, bilgilerin güvenli bir şekilde bankaya ulaştırılmasını sağlıyor.

E-ticarette güvenli ödeme çözümleri

Asseco SEE Güvenli E-ödeme Çözümleri Grup Yöneticisi Burak Kutlu konuyla ilgili şöyle konuştu:
“Güvenli e-ödeme çözümleri alanında sahip olduğumuz bilgi birikimimizle, müşterilerimizin hızla gelişen e-ticaret pazarında yeni ve güvenli teknolojilerle yer almalarını sağlıyoruz. İş Bankası ve SoftTech ile gerçekleştirdiğimiz başarılı iş birliğiyle, İş Bankası QR kod teknolojisini ödeme sistemlerinde kullanarak Türkiye’de bir ilke imza attı. Bu projedeki iş ortağımız SoftTech ile birlikte ülkemizde e-ticaret pazarının gelişimine de katkıda bulunduğumuz için mutluyuz”

Konuyu değerlendiren İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Bölüm Müdürü Nevra Toktaş şu şekilde konuştu:
“Gün geçtikçe artmakta olan akıllı telefon sayısı ile mobil cihaz ve internet kullanımındaki artışı dikkate alarak geliştirdiğimiz Parakod uygulamamız sayesinde QR kod teknolojisi ile ödemeyi hem üye iş yerleri hem de kart müşterilerimiz için hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme yöntemi haline getirdik. Bu uygulamanın ilerleyen günlerde yaygınlaşarak, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırırken, ülkemiz e-ticaret sektörüne de katkıda bulunacağını düşünmekteyiz”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun