Teknoloji Ekonomisi 11 KASIM 2009 / 12:39

Ariston'un akıllı ısıtıcıları Türkiye'de

Ariston Thermo Group, yeni Calidos serisi ile elektrik tasarrufu sağlayarak çevreye dost olma özelliğini ön plana çıkarıyor.

Ariston Thermo Group, yeni Calidos serisi ile elektrik tasarrufu sağlayarak çevreye dost olma özelliğini ön plana çıkarıyor.


Ariston Thermo Group, yenilediği ürün gamını tüm dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye pazarına sundu. Ariston yeni Calidos serisiyle performanstaki artışı büyük bir enerji tasarrufu ile birleştirdi. Yeni ECO fonksiyon sayesinde konfor seviyesi korunurken, enerji harcaması en düşük seviyede tutulabilecek.

Calidos serisi Shape Premium, Shape Eco ve Pro modellerinden oluşuyor. Shape Premium ve Shape Eco modelleri; Eco fonksiyonu sayesinde kullanıcısının tüketim alışkanlıklarını kaydediyor, haftanın hangi günü hangi saatinde ve ne miktarda su kullandığını hafızasına alarak aynı zamanda aynı miktarda sıcak suyu kullanıma hazır tutuyor. Eco özelliği ile enerji tüketimini yüzde 20 oranında azaltan Shape Premium ile faturalarda yılda 80 TL'ye varan tasarruf imkanı sağlıyor.

Calidos hakkında bilgi veren Ariston Thermo Grup İtalya, Akdeniz ve Denizaşırı Bölge Pazarlama Müdürü Mario Salari, "Isıtma ve su ısıtma sektöründe Türkiye'deki pazar payımızı tasarruflu yeni ürünler ve yenilenebilir enerji sistemleri ile arttıracağız" dedi. Kasım ayı itibariyle Calidos serisinin Türkiye'de satışına başlandığını belirten Salari, 2010'da Türkiye pazarında 140 bin termosifon satmayı ve pazarın % 50'sine sahip olmayı hedeflediklerini açıkladı.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun