Teknoloji Ekonomisi 15 MAYIS 2012 / 12:35

Apple, Samsung tabletlerin satışını durdurabilir

Apple, Samsung tabletlerin satışını durdurabilir

Geçtiğimiz yıl Nisan ayından beri Samsung ve Apple arasındaki patent krizinde son düzlüğe girildi.Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Apple, Samsung’u yeni ürünü olan Galaxy Tab 10.1’de kendi tasarımlarını kopyalamakla suçlamış ve birçok ülkede dava açmıştı. Son olarak Amerikan Mahkemeleri Apple’ı yaptığı itirazda haklı buldu ve bu kararla Apple'a, Samsung’un tabletini Amerika’da durdurabilme yolunu açmış oldu.

Sürece biraz değinirsek, geçtiğimiz yıl Galaxy Tab 10.1'in piyasaya sürülmesiyle başlayan süreç, Apple'ın 10 kadar ülkede "kopyalanmış cihaz" davası açmasına sebep olmuştu. 2011 Kasım ayında Samsung'un tasarımını değiştirmesine rağmen, Apple'ın fikri değişmemişti.

Apple önümüzdeki hafta Samsung'la yapacağı toplantının sonucunda davanın devam etmesini talep ederse, büyük olasılıkla Samsung Galaxy Tab 10.1'in satışlarını Amerika'da durdurabilme hakkına sahip olmuş olacak. Apple davanın devamını istemeyerek Samsung'la anlaşma yoluna da gidebilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun